top of page
Crush_poster_A3_062022.png
NOMINEE - SENSEI Tokyo FilmFest - 2022.png
NOMINEE - Lonely Wolf 22LWIFF - 2022.png

Informatsioon lühifilmi kohta

All lingil saab alla laadida PDF Presskit dokumendi milles on ülevaade süzeest, filmitegijatest, festivalivõitudest ning kaadritagustest ja seal on ka lingid lisamaterjalidele. Filmi saab järelvaadata 2023 detsembri keskpaigani eksklusiivselt Jupiteris ja ETV2 pealt.

Lühimängufilm “Crush” on Andres Kostivi ja Martin Kirsipuu esimene ühine filmiprojekt, mis on lavastatud kirjanik Kaur Riismaa stsenaariumi põhjal. Filmi peaosas astuvad üles Tanel Ting (Tenet, Siberi võmm) Ugala Teatrist ja Elar Vahter (Tõde ja Õigus, Hüvasti NSVL) Rakvere Teatrist. Crush filmivõtted toimusid Tallinnas, Viru Keskuses 2021. aasta juulis.   

Tegemist on humoorika lühilooga, mis jälgib kahe mehe ootamatut kohtumist ja teekonda suures kaubanduskeskuses. Film sai tõuke koroonapandeemiast, käsitledes samas ajatuid teemasid nagu üksildus ja noore hinge eneseotsingud, tehes seda läbi huumori ja ootamatute tegelaskujude.  

“Crush” on aasta aja jooksul kogunud mitmeid auhindu ja nominatsioone rahvusvaheliselt. Saavutades esikoha The Black Panther International Short Film festivalil (Indias) ja Vesuvius International Film Festil (Itaalias) ning jõudes võistluste lõpprogrammi ja finalistide hulka veel Sensei FilmFestil (Jaapanis), Lonely Wolf London International Film Festival (Suurbritannias) ja Stafford Film Festivalil (Suurbritannias) ning Fotofilm Internatıonal Short Film Festivalil (Türgis). Kõige enam nominatsioone tuli Crushile just COVID-19 ja ulmefilmide kategoorias. Film sai positiivset tagasidet hea näitlejatöö ja julge stsenaariumi eest.  

“Mul on heameel näha, et Crush on saanud positiivset tagasisidet välisriikidest ja vaatajad loevad sealt välja väga erinevaid sõnumeid. Kes näeb rohkem pandeemiaaegseid üksilduse elemente, kes näeb ulmesugemeid. Mind ja Martinit inspireeris filma tegema just soov näidata, et ka väga piiratud eelarve ja ajaga on võimalik Eestis filmi teha ning kõnetada sellega publikut ka väljaspool Eestit,” sõnas filmi resižöör Andres Kostiv.    

Filmi üks peoosatäitja, Elar Vahter (Rakvere Teater) sõnas, et teda innustas filmiga liituma tegijate hullumeelsus. “Kui advokaat ja disainer pöörduvad sinu poole plaaniga teha lühifilm ja võtta see üles kaubanduskeskuses vaid kolme päevaga, siis tundub see piisavalt hullumeelne mõte, millega kaasa minna. Ning kuna olime just tulnud välja karmidest koroonapiirangutest, siis kõnetas mind ka filmi ootamatu lugu,” sõnas Vahter.    

Crushi režissöör ja operaator on Andres Kostiv, kaaslavastaja Martin Kirsipuu. Stsenarist Kaur Riismaa, peaosades Elar Vahter ja Tanel Ting. 

Film valmis 2022 suvel ja läks edasi aastaks ajaks rahvusvahelistele filmivestivalidele võistlema. Tegemist on mittetulundusliku filmiprojektiga, kus astuvad üles nii professionaalsed kui ka harrastusnäitlejad. 

Filmi tegemisse on oma nõuga panustanud ka David Vseviov, Rain Rannu, Jaak Kilmi, Helen Takkin, Margus Prangel, Rando Arand, Margus Voll jt.

bottom of page